Jak zostać Członkiem SKwP
Członkowie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce dzielą się na:
1) zwyczajnych,
2) zwyczajnych - dyplomowanych księgowych,
3) wspierających,
4) honorowych.
Członkiem zwyczajnym może być obywatel polski, mający nieposzlakowaną opinię i pełną zdolność do czynności prawnych, wykonujący zawód księgowego lub inny zawód pokrewny związany z rachunkowością. Za osoby wykonujące zawód uważa się również osoby, które wykonywały ten zawód.
Członkami zwyczajnymi mogą być też studenci i uczniowie kierunków finanse i rachunkowość oraz dziedzin pokrewnych, jak również pracownicy jednostek organizacyjnych Stowarzyszenia.
Aby przystąpić do Stowarzyszenia wystarczy dostarczyć do biura Oddziału deklarację członkowską (poniżej wersja on-line oraz do pobrania pdf).
Korzyści z członkostwa w SKwP:
Członkowie SKwP mają możliwość uczestniczenia w comiesięcznych spotkaniach, gdzie poruszane są aktualne problemy zawodu księgowego. Dodatkowo po roku przynależności uzyskują rabaty przy korzystaniu ze szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie.
Ponadto członkowie mają prawo do udziału w zgromadzeniach i zebraniach Stowarzyszenia, zgodnie z regulaminami określającymi zasady ich odbywania oraz korzystania w pełni z czynnego prawa wyborczego oraz z biernego prawa wyborczego na zasadach określonych w statucie. W wyborach do organów naczelnych i okręgowych władz Stowarzyszenia mogą kandydować członkowie Stowarzyszenia mający co najmniej dwuletni staż członkowski.
Rabaty na produkty wydawnictwa "Rachunkowość"
· Uczestnictwo w bezpłatnych projektach SKwP - seminariach, konferencjach, zebraniach, webinarach, podcastach, prelekcjach, odczytach i spotkaniach;
· Dostęp do Panelu członka i newslettera z aktualnościami z zakresu rachunkowości i dziedzin pokrewnych;
· Integracja z osobami w każdym wieku (od studentów do seniorów)
. Karta Multisport
Warunki uzyskania członkostwa w SKwP:
Osoba lub jednostka organizacyjna zainteresowana członkostwem w SKwP może zostać Członkiem zwyczajnym lub Członkiem wspierającym SKwP. W tym celu musi spełniać wymogi formalne określone w statucie oraz wypełnić deklarację członkowską (link deklaracja), którą składa w wybranym przez siebie Oddziale SKwP. Przyjęcie w poczet członków SKwP następuje na skutek wydania decyzji przez Zarząd odnośnego Oddziału i po wpłaceniu składki członkowskiej/zadeklarowanego wsparcia (w przypadku osób prawnych).
Członkiem zwyczajnym mogą zostać:
- pracownicy finansowo-księgowi,
- pracownicy przetwarzania danych rachunkowości,
- biegli rewidenci, dyplomowani biegli księgowi, rewidenci księgowi oraz inni pracownicy rewizji i kontroli gospodarczej lub finansowej,
- nauczyciele oraz pracownicy nauki w dziedzinach: finansów, rachunkowości, przetwarzania danych, analizy gospodarczej i dyscyplin pokrewnych,
- pracownicy bankowi oraz jednostek doradczych i opiniodawczych,
- pracownicy skarbowości i doradcy podatkowi,
- studenci i uczniowie kierunków finansów, rachunkowości i dziedzin pokrewnych,
Członkiem wspierającym może zostać osoba prawna, lub inna jednostka niemająca osobowości prawnej, zainteresowana działalnością Stowarzyszenia, która zadeklaruje poparcie finansowe dla Stowarzyszenia i zostanie przyjęta do Stowarzyszenia, na podstawie złożonej przez nią pisemnej deklaracji, przez Zarząd Oddziału.
Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Dolnośląski we Wrocławiu zaprasza do udziału w działalności Stowarzyszenia.
Wartości składek (składka roczna):
członek zwyczajny -dyplomowany księgowy, członek zwyczajny:
- członek zwyczajny 50 zł
- emeryt, rencista 20 zł
- student 20 zł
Wartości składek (składka roczna) członek wspierający:
- firma 200 zł
Kandydat na członka zwyczajnego
Po wypełnieniu deklaracji jest możliwość wydania legitymacji członkowskiej na prośbę członka.
Wpisowe w wysokości 20 zł płacone przy złożeniu deklaracji.
Składki roczne można wpłacić w kasie Stowarzyszenia lub przelewem na konto: 71 1020 5242 0000 2702 0018 6635