Oferując nasze usługi szkoleniowe zawsze pamiętamy o zadowoleniu naszych słuchaczy. Zajęcia prowadzimy w komfortowych grupach, zapewniających bezpośredni kontakt z wykładowcą. Umożliwia to indywidualne podejście prowadzącego do uczestników zajęć, którzy podczas kursu mogą zadawać pytania i wspólnie rozwiązywać zgłaszane problemy.
WYKŁADOWCA: Aleksandra Sysiak - Biegły rewident, praktyk, trener w obszarze rachunkowości, sprawozdawczości i rewizji finansowej, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW oraz Szkoły Trenerów Uniwersytetu SWPS. Posiada certyfikat księgowy Ministra Finansów.
Od 2017 roku związana z RSM Poland, gdzie odpowiada za kierowanie projektami obejmującymi weryfikację kontroli wewnętrznej, badanie i przegląd sprawozdań finansowych i pakietów konsolidacyjnych zgodnie z Ustawą o rachunkowości, MSSF i wytycznymi koncernów oraz wiele projektów doradczych. Obecnie odpowiedzialna także za wdrażanie metodologii i narzędzi, kontrolę jakości oraz szkolenia.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. odbywając praktyki w dziale księgowości w Niemczech oraz pracownik działu audytu w różnych firmach audytorskich. Szczególnym punktem zainteresowań zawodowych są Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej – brała udział w badaniu wielu sprawozdań finansowych sporządzanych wg MSSF, a także w projektach mających na celu wsparcie przy ich wdrażaniu.
CZAS TRWANIA KURSU: 8 godzin (godzina lekcyjna to 45 minut): 9:00 - 16:00
CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia jest:
- zrozumienie zagadnień związanych z ESG, które są niezbędne dla zrozumienia i przeprowadzenia procesu raportowania w zakresie zrównoważonego rozwoju;
- zrozumienie, jakie obowiązki czekają Twoją organizację w związku ze zrównoważonym rozwojem i raportowaniem;
- zrozumienie podstaw sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju.
ADRESACI SZKOLENIA
Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób chcących zrozumieć koncepcję ESG i raportowania zrównoważonego rozwoju.
PROGRAM
- Wprowadzenie do ESG.
- ESG a CSR.
- Podstawowe regulacje.
- E – kwestie środowiskowe.
- S – kwestie społeczne.
- G – ład organizacyjny.
2. Europejskie Standardy zrównoważonego rozwoju (ESRS) – wprowadzenie.
- Dyrektywa CSRD.
- ESRS – wprowadzenie i budowa.
- ESRS 1 – wymogi ogólne.
- Ocena podwójnej istotności.
- Interesariusze.
- Łańcuch wartości.
- ESRS 2 – ogólne ujawnianie informacji – ważniejsze kwestie.
- Standardy tematyczne – ważniejsze informacje.
METODY PRACY I MATERIAŁY SZKOLENIOWE:
- Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego prowadzenia zajęć ClickMeeting.
- Wymagania techniczne: komputer lub urządzenie mobilne ( telefon, tablet ) z głośnikiem oraz dostęp do Internetu. Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu szkolenia, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.
- Materiały szkoleniowe przesyłane są przed rozpoczęciem szkolenia w formie elektronicznej (plik pdf)
SPOSÓB I FORMA ZALICZENIA:
Formą zaliczenia szkolenia jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po szkoleniu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu wydanego na podstawie § 23 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2175).
DODATKOWE INFORMACJE:
Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.wroclaw.skwp.pl.
Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia, które nadejdą po zamknięciu listy zgłoszeń są umieszczane na liście rezerwowej.
Potwierdzenie o uczestnictwie w szkoleniu prześlemy pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w zgłoszeniu.
Wykładowcy nie wyrażają zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.
Realizacja szkolenia jest uzależniona od zainteresowania powyższą tematyką. Forma i termin rozpoczęcia i zakończenia kursu mogą ulec zmianie.
WARUNKI PŁATNOŚCI I REZYGNACJI:
Przesłanie formularza online stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty. Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać przed jego rozpoczęciem. Przedpłaty w wysokości 100% prosimy kierować na numer konta: PKO Bank Polski S.A 71 1020 5242 0000 2702 0018 6635; tytułem: imię i nazwisko/nazwa firmy oraz nazwa szkolenia.
Faktura pro forma zostaje wystawiona na pisemną prośbę uczestnika.
Rezygnację (najpóźniej na siedem dni roboczych przed terminem szkolenia) należy przesłać w formie pisemnej na adres szkolenia@wroclaw.skwp.pl. Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora oraz otrzymania od niego potwierdzenia przyjęcia rezygnacji. Brak uiszczenia wpłaty oraz nieobecność na szkoleniu nie są jednoznaczne z rezygnacją.