WYKŁADOWCA: PIOTR KOWERDEJ - specjalista ds. prawa podatkowego i strategii finansowych, trener. Specjalizuje się w podatku VAT ze szczególnym uwzględnieniem aspektów obrotu transgranicznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w działalności trenerskiej. Dyrektor ds. strategii finansowych w spółce z o.o. Przez ponad 15 lat menadżer działu podatkowego w firmie audytorskiej. Jako trener ceniony jest w szczególności za szeroką wiedzę teoretyczną podpartą wieloletnią praktyką, komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktu z uczestnikami.
CEL KURSU ORAZ WYMAGANIA WSTĘPNE DLA SŁUCHACZY:
Celem kursu jest przekazanie uczestnikom kompleksowej, szczegółowej wiedzy w zakresie wykorzystywania pojazdów samochodowych i umiejętności optymalizowania korzyści podatkowych związanych z pojazdami osobowymi.
Słuchaczami kursu mogą być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę doskonalenia zawodowego oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy zawodowej.
UCZESTNICY SZKOLENIA: osoby zajmujące się zawodowo zagadnieniami rozliczeń podatkowych, księgowi, główni księgowi, kierownicy, zastępcy i inne osoby zainteresowane tą tematyką.
ORGANIZACJA:
CZAS TRWANIA KURSU: 6 godzin lekcyjnych (godzina lekcyjna to 45 minut) / 9:00 - 13:30
Kurs realizowany jest w systemie online.
METODY PRACY I MATERIAŁY SZKOLENIOWE:
Proces kształcenia na kursie realizowany jest w formie zajęć online. Szkolenie obejmuje 6 godzin lekcyjnych, od godz. 09.00 do 13.30. Dostęp do szkolenia oraz szczegóły organizacji prześlemy drogą mailową po spełnieniu warunków uczestnictwa.
OPIS SZKOLENIA I WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer stacjonarny, laptop, tablet lub telefon komórkowy z obsługą dźwięku. Szkolenie prowadzone jest w formule online, zapewniającej kontakt z wykładowcą poprzez platformą internetową.
PLAN NAUCZANIA:
1. Jaki to pojazd – zdecyduj.
2. Rodzaje umów cywilnoprawnych i skutki wyboru.
3. Różnice w leasingu operacyjnym i finansowym – ryzyka podatkowe.
4. Lepiej kupić czy wykorzystywać pojazd na podstawie umowy odpłatnej.
5. Użyczenie – skutki podatkowe.
6. Etap eksploatacji – efektywność podatkowa.
7. Ulepszenia i remonty.
8. Układ wertykalno-horyzontalny pełnych skutków VAT – CIT – PIT.
9. Co gdy pracownicy wykorzystują pojazdy do celów osobistych.
10. Prezes i członkowie zarządu oraz menedżerowie.
11. Ryczałty i kilometrówki.
12. Jak pozbyć się osobówki z działalności.
13. Możliwość zbycia w tym MARŻA.
14. Korekty VAT-u naliczonego związane ze zmiany przeznaczenia.
15. Nieodpłatne przekazanie w tym darowizny.
16. Sprzedaż po leasingu lub wycofanie z działalności.
17. DICTUM FACTUM.
EFEKTEM KSZTAŁCENIA NA KURSIE BĘDZIE:
1) przedstawienie kompleksowej, szczegółowej wiedzy z zakresu wykorzystywania pojazdów samochodowych i umiejętności optymalizowania korzyści podatkowych związanych z pojazdami osobowymi,
2) umiejętność wykonywania pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
3) umiejętność przewidywania skutków i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte działania.
SPOSÓB I FORMA ZALICZENIA:
Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu wydanego na podstawie par. 22 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652).
DODATKOWE INFORMACJE:
Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.wroclaw.skwp.pl.
Potwierdzenie o uczestnictwie w szkoleniu prześlemy pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w zgłoszeniu.
Wykładowcy nie wyrażają zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.
WARUNKI PŁATNOŚCI I REZYGNACJI:
Przesłanie formularza online stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty. Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać przed jego rozpoczęciem.
Przedpłaty w wysokości 100% prosimy kierować na numer konta:
PKO Bank Polski S.A 71 1020 5242 0000 2702 0018 6635; tytułem: imię i nazwisko/nazwa firmy oraz nazwa szkolenia.
Faktura pro forma zostaje wystawiona na pisemną prośbę uczestnika.
Rezygnację (najpóźniej na siedem dni roboczych przed terminem szkolenia) należy przesłać w formie pisemnej na adres szkolenia@wroclaw.skwp.pl. Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora oraz otrzymania od niego potwierdzenia przyjęcia rezygnacji. Brak uiszczenia wpłaty oraz nieobecność na szkoleniu nie są jednoznaczne z rezygnacją.