WYKŁADOWCA: DAMIAN KUBIAK - Absolwent Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wykładowca akademicki przedmiotów związanych z rachunkowością, rachunkowością zarządczą, rachunkowością informatyczną, controllingiem i finansami. Wieloletni wykładowca OD SKwP - prowadzi zajęcia w ramach I i II stopnia certyfikacji zawodu księgowego, ochrony danych osobowych i wykorzystania narzędzi informatycznych w księgowości oraz w procesach kadrowo-płacowych. Posiada złożony egzamin uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. W przeszłości dyrektor komórki ds. informatyki w jednostce samorządu terytorialnego. Obecnie zatrudniony na stanowisku dyrektora finansowego i głównego księgowego w spółce komunalnej. Prowadzi też własną działalność gospodarczą, w ramach której świadczy usługi szkoleniowe oraz usługi związane z administrowaniem i zarządzaniem systemami informatycznymi.
CEL KURSU ORAZ WYMAGANIA WSTĘPNE DLA SŁUCHACZY:
Celem kursu jest zapoznanie użytkownika z zasadami pracy w arkuszu kalkulacyjnym oraz jego zastosowaniem i możliwościami. Użytkownik zapozna się z tworzeniem podstawowych obliczeń oraz z gotowymi rozwiązanymi analitycznymi, ułatwiającymi typowe zadania w pracy, domu, uczelni itp. W ramach szkolenia omawiana jest również problematyka graficznej prezentacji danych, bezpieczeństwa, drukowania.
Słuchaczami kursu mogą być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę doskonalenia zawodowego oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy zawodowej.
UCZESTNICY SZKOLENIA: wszystkie osoby zainteresowane poznaniem szczegółowo programu MICROSOFT EXCEL.
ORGANIZACJA:
Kurs jest zorganizowany w formie online.
Kurs obejmuje 2 dni (14 godz. lekcyjnych) w dniach
19 oraz 21 listopada 2024 r. /09:00 - 14:45
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Szkolenie uruchamiane jest z chwilą pełnego naboru grupy słuchaczy.
METODY PRACY I MATERIAŁY SZKOLENIOWE:
Proces kształcenia na kursie realizowany jest w formie warsztatów ONLINE, polegających na zdalnym, w czasie rzeczywistym, interaktywnym spotkaniu video z wykładowcą, do którego otrzymują Państwo dostęp za pośrednictwem platformy internetowej. W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę, które zostaną przesłane Państwu w formie elektronicznej przed szkoleniem.
OPIS SZKOLENIA I WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Uczestnik powinien dysponować komputerem lub urządzeniem mobilnym, z dostępem do Internetu (przeglądarka Google Chrome lub Firefox). Szczegóły dotyczące wykorzystania i obsługi platformy potrzebnej do szkolenia online otrzymają Państwo po złożeniu formularza zgłoszeniowego.
PROGRAM:
- Wprowadzenie do pracy z programem MS Excel:
- pojęcia skoroszytu, arkusza,
- otwieranie i zapisywanie plików,
- formaty plików,
- menu główne programu, wstążka narzędziowa.
- Podstawowa praca z danymi w arkuszu:
- wprowadzanie danych,
- seryjne wprowadzanie danych,
- Adresowanie komórek,
- Wklejanie i usuwanie kolumn/wierszy.
- Formatowanie komórek:
- Wybór krojów pisma i kolorów,
- Obramowanie i cieniowanie,
- Formaty komórek,
- Kopiowanie i wklejanie specjalne.
- Praca z danymi:
- Proste formuły matematyczne,
- kopiowanie i wklejanie danych.
- Wykonywanie obliczeń i operacji przy wykorzystaniu formuł i funkcji
- Matematycznych,
- Logicznych,
- Statystycznych,
- Tekstowych,
- Daty i czasu.
- Sortowanie i filtrowanie danych.
- Formatowanie warunkowe danych.
- Tworzenie wykresów.
- Przygotowywanie wydruków.
- Ochrona danych
EFEKTEM KSZTAŁCENIA NA KURSIE BĘDZIE:
- uzyskanie niezbędnej wiedzy dotyczącej zasad pracy w arkuszu kalkulacyjnym oraz jego zastosowania w praktyce oraz zapoznanie się z tworzeniem podstawowych obliczeń wraz z gotowymi rozwiązanymi analitycznymi, ułatwiającymi typowe zadania w pracy, domu, uczelni itp.
- umiejętność wykonywania pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
- umiejętność przewidywania skutków i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte działania.
SPOSÓB I FORMA ZALICZENIA:
Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu wydanego na podstawie § 23 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2175).
DODATKOWE INFORMACJE:
Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.wroclaw.skwp.pl.
Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia, które nadejdą po zamknięciu listy zgłoszeń są umieszczane na liście rezerwowej.
Potwierdzenie o uczestnictwie w szkoleniu prześlemy pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w zgłoszeniu.
Wykładowcy nie wyrażają zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.
Realizacja szkolenia jest uzależniona od zainteresowania powyższą tematyką. Forma i termin rozpoczęcia i zakończenia kursu mogą ulec zmianie.
WARUNKI PŁATNOŚCI I REZYGNACJI:
Przesłanie formularza online stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty. Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać przed jego rozpoczęciem.
Przedpłaty w wysokości 100% prosimy kierować na numer konta:
PKO Bank Polski S.A 71 1020 5242 0000 2702 0018 6635; tytułem: imię i nazwisko/nazwa firmy oraz nazwa szkolenia.
Faktura pro forma zostaje wystawiona na pisemną prośbę uczestnika.
Rezygnację (najpóźniej na siedem dni roboczych przed terminem szkolenia) należy przesłać w formie pisemnej na adres szkolenia@jeleniagora.skwp.pl. Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora oraz otrzymania od niego potwierdzenia przyjęcia rezygnacji. Brak uiszczenia wpłaty oraz nieobecność na szkoleniu nie są jednoznaczne z rezygnacją.