Treść szkolenia koncentruje się na zagadnieniach związanych z przejściem z podatkowej księgi przychodów i rozchodów na pełne księgi rachunkowe i wpływie zaistniałej sytuacji na zakres obowiązków księgowych. Przydatne będzie nie tylko w przypadku przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, ale także w przypadku przekształcenia spółki jawnej czy cywilnej oraz w przypadku przekroczenia przez jednostkę limitów zwalniających ze stosowania zapisów Ustawy o rachunkowości. Pomoże również usystematyzować wiedzę związaną z prowadzeniem pełnych ksiąg rachunkowych i odnaleźć pomost pomiędzy podatkowymi i rachunkowymi aspektami ewidencji. Jest to szczególnie istotne wobec nadchodzących zmian w systemie podatkowym, mających na celu istotne obciążenie daninami publicznoprawnymi przedsiębiorców.
WYKŁADOWCA: MAREK WIERZBIŃSKI – doktor nauk ekonomicznych, certyfikowany księgowy, który przedkłada działanie ponad księgowanie; specjalista ds. rachunkowości i podatków, zajmuje się przede wszystkim działalnością szkoleniową i doradczą, uczestniczy w procesie badania sprawozdań finansowych; prezes zarządu KR Bene, adiunkt w Katedrze controllingu, analizy finansowej i wyceny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce
CEL KURSU ORAZ WYMAGANIA WSTĘPNE DLA SŁUCHACZY:
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom kompleksowej, szczegółowej, teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu księgowości firmy produkcyjnej. Ważnym atutem szkolenia jest omówienie aktualnego zasad oraz prowadzenie zajęć przez wieloletniego praktyka, specjalizującego się w przedmiotowej tematyce.
Słuchaczami kursu mogą być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę doskonalenia zawodowego oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy zawodowej.
UCZESTNICY SZKOLENIA: Szkolenie skierowane jest do głównych księgowych, pracowników działów podatkowych, księgowych, przedsiębiorców, właścicieli biur rachunkowych i ich pracowników oraz doradców podatkowych.
ORGANIZACJA:
CZAS TRWANIA KURSU: 7 godzin lekcyjnych (godzina lekcyjna to 45 minut) 9:00 - 14:45
Kurs realizowany jest w formie stacjonarnej.
METODY PRACY I MATERIAŁY SZKOLENIOWE:
Proces kształcenia na kursie realizowany jest w formie zajęć wykładowo-seminaryjnych z elementami ćwiczeń praktycznych w formie studiów przypadków. Stosowane są metody i techniki nauczania skoncentrowane na praktycznych aspektach rozwiązywania problemów. W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę.
PLAN SZKOLENIA:
- Istota spółki z ograniczoną odpowiedzialnością:
a. Umowa
b. Moment powstania
c. Kapitały
d. Kto jest kim? - Powstanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – bilans otwarcia.
- Przekształcenie w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością – przejście z podatkowej księgi przychodów i rozchodów na księgi rachunkowe.
- Działalność gospodarcza a spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – różnice istotne z perspektywy księgowego.
- Organizacja ksiąg rachunkowych spółki z ograniczoną odpowiedzialnością:
a. Co ewidencjonować?
b. Jakie dokumenty są ważne?
c. Jak skonstruować plan kont? - Podatek dochodowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
- Ustalanie podatku dochodowego w oparciu o księgi rachunkowe.
- Zamknięcie roku.
- CIT estoński.
EFEKTEM KSZTAŁCENIA NA KURSIE BĘDZIE:
1) uzyskanie i ugruntowanie już posiadanej wiedzy dotyczącej działania spółek z ograniczoną odpowiedzialnością w ujęciu prawa handlowego, podatkowego i bilansowego, z uwzględnieniem aspektów związanych z przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej,
2) umiejętność wykonywania pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
3) umiejętność przewidywania skutków i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte działania.
SPOSÓB I FORMA ZALICZENIA:
Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu wydanego na podstawie § 23 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2175).
DODATKOWE INFORMACJE:
Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.wroclaw.skwp.pl.
Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia, które nadejdą po zamknięciu listy zgłoszeń są umieszczane na liście rezerwowej.
Potwierdzenie o uczestnictwie w szkoleniu prześlemy pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w zgłoszeniu.
Wykładowcy nie wyrażają zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.
WARUNKI PŁATNOŚCI I REZYGNACJI:
Przesłanie formularza online stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty. Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać przed jego rozpoczęciem.
Przedpłaty w wysokości 100% prosimy kierować na numer konta:
PKO Bank Polski S.A 71 1020 5242 0000 2702 0018 6635; tytułem: imię i nazwisko/nazwa firmy oraz nazwa szkolenia.
Faktura pro forma zostaje wystawiona na pisemną prośbę uczestnika.
Rezygnację (najpóźniej na siedem dni roboczych przed terminem szkolenia) należy przesłać w formie pisemnej na adres szkolenia@wroclaw.skwp.pl. Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora oraz otrzymania od niego potwierdzenia przyjęcia rezygnacji. Brak uiszczenia wpłaty oraz nieobecność na szkoleniu nie są jednoznaczne z rezygnacją.