WYKŁADOWCA: AGNIESZKA KACZMAREK
Specjalista ds. wsparcia i współpracy z pracodawcami w Oddziale Lubuskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zajmująca się na co dzień zagadnieniami z zakresu dofinansowań i refundacji ze środków PFRON. Prowadziła wiele szkoleń i warsztatów, zarówno grupowych i indywidualnych, potrafiąca w prosty i przejrzysty sposób przekazać praktyczną i przydatną wiedzę. Dzięki zdobytemu doświadczeniu posiada umiejętność łączenia przekazywania wiedzy teoretycznej i praktycznej.
Forma: on-linie
Ilość godzin: 8 godzin wykładowych (9.00-15.30)
PROGRAM:
- Analiza orzeczeń o niezdolności do pracy wydawanych przez MSWiA, KRUS, ZUS oraz orzeczeń o niepełnosprawności wydawanych przez Powiatowe Zespoły ds. Orzekania o Niepełnosprawności.
- Zasady korzystania z środków PFRON związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych
- warunki ubiegania się o dofinansowanie
- na kogo przysługuje dofinansowanie, rodzaje niepełnosprawności, orzecznictwo o niepełnosprawności
- wysokość dofinansowania w zależności od stopnia niepełnosprawności oraz schorzenia
- definicja kosztów płacy
- co to jest efekt zachęty i jak do ustalić
- terminy na składanie wniosków
- Przygotowanie firmy do rejestracji w PFRON – główne zasady i dokumenty oraz omówienie procedury rejestracji.
- Przygotowanie wniosków niezbędnych do uzyskania dofinansowania w formie papierowej:
- WN-D
- zasady prawidłowego wypełniania dokumentów WN-D
- zasady dotyczących wyliczania średniego zatrudnienia za okres sprawozdawczy
- ćwiczenia praktyczne
- b) INF-D-P
- zasady prawidłowego wypełniania dokumentów INF-D-P
- zasady naliczania kosztów płacy
- pomniejszenia dofinansowań o pomoc uzyskaną ze środków publicznych
- ćwiczenia praktyczne
- INF-O-PP
- zasady prawidłowego wypełniania załącznika dotyczącego informacji o uzyskanej pomocy publicznej
- pomniejszenia dofinansowań o pomoc uzyskaną ze środków publicznych
- Jak poprawić błędny wniosek?
Podczas szkolenia będzie możliwość zapisania się na indywidualne warsztaty z elektronicznego składania dokumentów do PFRON.
Sposób i forma zaliczenia:
Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu wydanego na podstawie § 23 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2175).
DODATKOWE INFORMACJE:
Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.wroclaw.skwp.pl.
Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia, które nadejdą po zamknięciu listy zgłoszeń są umieszczane na liście rezerwowej.
Potwierdzenie o uczestnictwie w szkoleniu prześlemy pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w zgłoszeniu.
Wykładowcy nie wyrażają zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.
Realizacja szkolenia jest uzależniona od zainteresowania powyższą tematyką. Forma i termin rozpoczęcia i zakończenia kursu mogą ulec zmianie.
WARUNKI PŁATNOŚCI I REZYGNACJI:
Przesłanie formularza online stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty. Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać przed jego rozpoczęciem. Przedpłaty w wysokości 100% prosimy kierować na numer konta: PKO Bank Polski S.A 71 1020 5242 0000 2702 0018 6635; tytułem: imię i nazwisko/nazwa firmy oraz nazwa szkolenia.
Faktura pro forma zostaje wystawiona na pisemną prośbę uczestnika.
Rezygnację (najpóźniej na siedem dni roboczych przed terminem szkolenia) należy przesłać w formie pisemnej na adres szkolenia@wroclaw.skwp.pl. Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora oraz otrzymania od niego potwierdzenia przyjęcia rezygnacji. Brak uiszczenia wpłaty oraz nieobecność na szkoleniu nie są jednoznaczne z rezygnacją.