CEL:
Celem kursu jest poszerzenie kwalifikacji zawodowych z zagadnień objętych prowadzeniem podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencji dodatkowych.
Słuchaczami kursu mogą być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę doskonalenia zawodowego oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy zawodowej.
Metody pracy i materiały szkoleniowe:
Proces kształcenia na kursie realizowany jest w formie zajęć wykładowo-seminaryjnych z elementami ćwiczeń praktycznych w formie - studia przypadków. Stosowane są metody i techniki nauczania skoncentrowane na praktycznych aspektach rozwiązywania problemów.
W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę, akty prawne, obowiązujące wzory ewidencji i dokumentów źródłowych.
Efektem kształcenia na kursie będzie:
- poszerzenie posiadanej wiedzy oraz doskonalenie już posiadanych umiejętności zawodowych z zakresu prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencji dodatkowych,
- umiejętność wykonywania pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
- umiejętność przewidywania skutków i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte działania.
PROGRAM:
Plan nauczania:
- KPIR a ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawa o rachunkowości,
- podmioty prowadzące KPiR,
- metody i zasady prowadzenia KPIR,
- procedury obowiązujące przy zakładaniu księgi,
- zasady zapisu w KPIR,
- rodzaje dokumentacji podatkowej,
- przychody i koszty związane z działalnością gospodarczą,
- ewidencje dodatkowe: podatek VAT,
- sporządzenie spisu z natury, zasady wyceny zapasów, dokumentacja,
- rozliczenia podatkowe przedsiębiorcy: rodzaje opodatkowania podatkiem dochodowym, metody wpłacania zaliczek, zakończenie roku podatkowego, wyliczenie dochodu, deklaracje podatkowe: PIT i VAT,
- rozliczenia z ZUS: obowiązki wobec ZUS przedsiębiorcy niezatrudniającego pracowników,
- likwidacja działalności gospodarczej,
ORGANIZACJA:
Kurs jest zorganizowany w systemie stacjonarnym.
Zajęcia w godz. 9.00-14.45.
Kurs obejmuje 7 godzin lekcyjnych.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Sposób i forma zaliczenia:
Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z paragrafem 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18.08.2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 1632).
Szkolenie poprowadzi Marta Stanisławska – doradca podatkowy.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Prawa im. H. Chodkowskiej we Wrocławiu. Doktorantka Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Współpracownik Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Prawa im. H. Chodkowskiej we Wrocławiu oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w rodzinnej kancelarii doradztwa podatkowego i biurze rachunkowym. Posiada wieloletnie doświadczenia w zakresie stosowania prawa podatkowego. Specjalizuje się w zagadnieniach podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, ubezpieczeń społecznych oraz podatku VAT, a także kreatywnej księgowości. Autorka publikacji z zakresu prawa karnego, prawa gospodarczego oraz podatków i rachunkowości.
DODATKOWE INFORMACJE:
W ramach szkolenia zapewniamy:
•materiały autorskie,
•przerwy kawowe.
Potwierdzenie o uczestnictwie w szkoleniu prześlemy pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w zgłoszeniu.