Strona główna img Aktualności img Podsumowanie 11 Biegu o Puchar Księgowego

Podsumowanie 11 Biegu o Puchar Księgowego

11. BIEG O „PUCHAR KSIĘGOWEGO”

PODCZAS 43. BIEGU PIASTÓW 2019

Bieg Piastów 2019 - największy polski bieg narciarski, należący do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet. Rozgrywany od 1976 roku na pięknych, naturalnych trasach w Górach Izerskich na Dolnym Śląsku, ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie już po raz kolejny gościł biegaczy z całego świata.

Stowarzyszenia Księgowych w Polsce po raz 11-ty zorganizowało bieg o „Puchar Księgowego”, w którym zgłosiło się ponad sześćdziesiąt osób rywalizując na czterech dystansach.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody ufundowane przez SKwP, a pozostali biegacze - dyplomy uczestnictwa i drobne upominki. Organizacją związaną z obsługą biegu, jak i wręczaniem nagród zajął się, jak co roku, Oddział SKwP w Jeleniej Górze.

W pierwszym dniu biegu - 1 marca 2019 roku na 6 km techniką klasyczną wśród pań – księgowych zwyciężyła Izabela Pawlik, a wśród panów – księgowych Wojciech Krawiec, z naszego Oddziału. Na dystansie 30 km techniką dowolną zwyciężczynią została Katarzyna Świeca, a zwycięzcą Michał Musielak. W kolejnym dniu zawodów na dystansie 50 km techniką klasyczną trasę najszybciej pokonali: Ewa Ardelli oraz Tomasz Kępczyński. W niedzielę 3 marca, w biegu na 25 km techniką klasyczną, wśród kobiet tryumfowała ponownie Izabela Pawlik, a wśród mężczyzn po raz kolejny zwyciężył Tomasz Kępczyński.

Zwycięzcom biegów gratulujemy wygranej, a wszystkim księgowym startu i ukończenia rywalizacji! Mamy nadzieję, że za rok na starcie w Jakuszycach stawimy się w jeszcze większym gronie i spotkamy się w miłej atmosferze po biegach z jeszcze lepszymi wynikami, aby wręczyć nagrody.