Strona główna img Aktualności img BEZPIECZNA TRANSAKCJA –25 lipca zapraszamy na webinarium nt. MPP w praktyce

BEZPIECZNA TRANSAKCJA –25 lipca zapraszamy na webinarium nt. MPP w praktyce

BEZPIECZNA TRANSAKCJA – mechanizm podzielonej płatności w praktyce

 

25 lipca zapraszamy na webinarium nt. MPP w praktyce

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce wraz z Ministerstwem Finansów zapraszają w środę 25 lipca 2018 r. do udziału w bezpłatnym webinarium na temat stosowania mechanizmu podzielonej płatności (MPP).  Można je będzie śledzić na żywo od godz. 9.30 – link zostanie udostępniony na stronie internetowej Ministerstwa Finansów (MF). Na pytania będą odpowiadać eksperci MF oraz partnerów społecznych kampanii „Bezpieczna transakcja”.

Webinarium jest adresowane przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy mogą stosować MPP do płatności za towary lub usługi. Jednak zainteresuje również inne osoby, które chcą poznać działanie mechanizmu, ponieważ eksperci skupią się na wyjaśnieniu praktycznych kwestii związanych z MPP.

Odpowiedzą m.in. na pytania: co to jest MPP, na czym polega i kogo dotyczy. Wyjaśnią też zasady
i skutki stosowania mechanizmu, również dla tych, którzy za jego pomocą otrzymują zapłatę za dostarczone towary i usługi.

Oprócz ekspertów MF w webinarium wezmą udział przedstawiciele niektórych partnerów kampanii „Bezpieczna transakcja”, tj.: Związku Banków Polskich, Krajowej Izby Gospodarczej, ZIPSEE Cyfrowa Polska, BCC i Konfederacji Lewiatan. Moderatorem webinarium będzie Sebastian Ogórek – zastępca redaktora naczelnego portalu Money.pl.

 

Link do webinarium będzie aktywny 25 lipca od godziny 9.30 na stronie Ministerstwa Finansów.

***

Kampania Bezpieczna transakcja jest skierowana do przedsiębiorców i dotyczy bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. Stanowi uzupełnienie działań prawnych i odpowiada na niedostatek wiedzy dotyczącej oszustw podatkowych. Ma wyjaśniać mechanizmy wyłudzeń w VAT i zwiększać świadomość przedsiębiorców na temat tego, jak chronić się przed nieświadomym wciągnięciem w karuzelę podatkową. Akcja zwraca też uwagę przedsiębiorców na rolę dochowania należytej staranności
w obrocie gospodarczym oraz prezentuje mechanizm podzielonej płatności.

Głównym kanałem kampanii jest strona www.bezpiecznatransakcja.mf.gov.pl, na której znajdują się materiały dotyczące mechanizmów wyłudzania VAT, należytej staranności, MPP oraz okoliczności, na które przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę przy zawieraniu transakcji.

Kampanię wspierają:

 1. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
 2. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
 3. Zakład Ubezpieczeń Społecznych
 4. Związek Banków Polskich
 5. Krajowa Izba Doradców Podatkowych
 6. Rada Podatkowa Lewiatan
 7. Związek Pracodawców BCC
 8. Polska Izba Handlu
 9. Polska Izba Paliw Płynnych
 10. POLBISCO Stowarzyszenie Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych
 11. Związek Importerów i producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT – „Cyfrowa Polska”
 12. Polskie Towarzystwo Gospodarcze
 13. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce
 14. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji
 15. Krajowa Izba Gospodarcza

© 2019 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Dolnośląski we Wrocławiu. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO