Dzień Księgowego obchodzony jest w Polsce od 2007 roku. Święto, utworzone przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, nieprzypadkowo przypada na 9 czerwca, a to dlatego, że 9 czerwca 1907 roku, powołano do życia Związek Buchalterów w Warszawie - pierwszą organizację osób zajmujących się zawodowo księgowością i finansami.

Co ciekawe, tradycja świętowania Dnia Księgowego pochodzi już z okresu międzywojennego. Związek Buchalterów organizował wówczas specjalne pikniki, wycieczki i festyny w celu podkreślenia znaczenia tej profesji.  Dziś Stowarzyszenie Księgowych w Polsce zrzesza nie tylko księgowych, ale również osoby pracujące w pokrewnych dziedzinach: audytorów, doradców podatkowych i biegłych rewidentów.

W tym roku zabieramy Państwa na dwa ciekawe  spotkania ONLINE, Szybki konkurs fotograficzno-filmowy, 9.Rajd Biur Rachunkowych oraz. Poniżej umieszczony został program , który będziemy wspólnie z Państwem realizować.

PROGRAM - DZIEŃ KSIĘGOWEGO 2020

I. ODCZYT ONLINE
TERMIN: 9.06.2020 godz. 16,00

Temat: Aktualne orzecznictwo TSUE i sądów krajowych w zakresie VAT

Prezenter: Dariusz Polakowski - Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, podyplomowych studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletni pracownik organów podatkowych. W okresie pracy w Izbie Skarbowej we Wrocławiu trener Ministra Finansów z zakresu podatku VAT, integracji europejskiej, komunikacji oraz zarządzania zasobami ludzkimi w administracji. Przeprowadził ponad 2 tysiące szkoleń i wykładów z zakresu podatku od towarów i usług, których uczestnikami byli pracownicy organów podatkowych,  doradcy podatkowi, pracownicy pionów ekonomiczno – księgowych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą oraz jednostek samorządu terytorialnego. Autor lub współautor publikacji związanych z problematyką podatku VAT. Jest osobą wysoce komunikatywną o ogromnym doświadczeniu i nie kwestionowanej wiedzy.

PROGRAM ODCZYTU:

Omówienie wyroków w sprawach:

 • zasad ustalania daty sprzedaży w przypadku usług dokumentowanych protokołami zdawczo-odbiorczymi,
 • zasad rozliczania kart paliwowych,
 • Stosowania prewspółczynnika dla rozliczenia podatku VAT,
 • zasad stosowania ulgi na złe długi,
 • odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług noclegowych lub gastronomicznych,
 • innych – aktualnych.

II. ODCZYT ONLINE

TERMIN: 16.06.2020 godz. 16,00

Temat: Lider pozytywnych zmian w wymagających czasach
 

Prezenter: dr Aleksander Binsztok – doktor nauk ekonomicznych, specjalizacja: zarządzanie i marketing; adiunkt w UE we Wrocławiu; lider zespołu trenerów i coachów i mediatorów firmy szkoleniowo-usługowej „BINSZTOK I PARTNERZY”; od 11 lat kierownik naukowy pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu mediacji „Mediator (Master of Business Mediation)” organizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu; autor ponad 70 publikacji naukowych, artykułów prasowych i książek nt. zarządzania, marketingu oraz psychologicznych technik wywierania wpływu społecznego w tym książek z zakresu komunikacji interpersonalnej pt.: „Kiedy kropla drąży skałę, czyli droga do mistrzostwa w komunikacji perswazyjnej”, „Kompendium technik perswazyjnych” czy „Jak oczarować klientów w sklepie, czyli merchandising z elementami psychologii zachowań konsumenckich”; ponadto współautor książek z zakresu autorozwoju „Czasologia”, „Ogrody doskonałości”, „Obrazy w głowie”; redaktor naukowy książek z zakresu mediacji i negocjacji: „Sztuka skutecznego prowadzenia mediacji. Zagadnienia prawne i ekonomiczne” (Wyd. UE we Wrocławiu, Wrocław 2012) oraz „Sztuka skutecznego prowadzenia mediacji i negocjacji. Zagadnienia psychologiczne i komunikacyjne” (Wyd. Marina, Wrocław 2013), Mediacje gospodarcze (Wyd. Marina, Wrocław 2015), Rozwiązywanie sporów zbiorowych (Wyd. Marina, Wrocław 2016);

PROGRAM ODCZYTU:

 • BUDOWANIE RELACJI Z KLIENTAMI – co tak naprawdę ma znaczenie w kontaktach z klientami biura rachunkowego i jak trwale budować stosunki lojalnościowe z obsługiwanymi podmiotami?
 • JĘZYK KORZYŚCI I ELEMENTY STORYTELLINGU – jak skutecznie przekonywać do naszych usług?
 • TRUDNY KLIENT – jak radzić sobie z zastrzeżeniami ze strony tzw. „trudnych” Klientów?
 • TECHNIKI PERSWAZYJNE – jak pozytywnie nastrajać Klientów do naszych usług i jak nie poddawać się manipulacji?
 • ELEMENTY KOMUNIKACJI NIEWERBALNEJ – jak kształtować swój wizerunek w relacjach z Klientami?
 • BUDOWANIE EFEKTYWNEGO ZESPOŁU – jak skutecznie i efektywnie współpracować ze sobą?

III. SZYBKI KONKURS FOTOGRAFICZNO-FILMOWY - Księgowi w czasie pandemii

 • Zrób zdjęcie, nakręć minutowy film – może być komórką…
 • Jak księgowi odnajdują się w czasie zarazy.
 • Zaistniej na łamach, zwycięzcy otrzymają nagrody!

Nie czekaj! To my czekamy na Ciebie – do 5 czerwca!

IV. 9.RAJD BIUR RACHUNKOWYCH SKwP ŚLĄSK'2020

TERMIN: 05.06 - 21.06.2020

Bez wątpienia rajd może stać się wydarzeniem szczególnym, ponieważ ze względu na obowiązujące ograniczenia będzie indywidualny, ale mentalnie będziemy razem.

Uczestnicy wybierają trasy, zlokalizowane na terenie historycznego Śląska  https://pl.wikipedia.org/wiki/Śląsk  i odbywają we własnym zakresie wędrówki  w dniach

05-21.06.2020r. Przed zaplanowaną wycieczką prosimy o przesłanie zgłoszenia, a po jej odbyciu zdjęć z wędrówek, które  będą publikowane na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Uczestnicy rajdu otrzymają okolicznościowy znaczek Rajdu oraz potwierdzenie punktów odznak turystyki kwalifikowanej.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzeń znajdą Państwo w poniższych linkach.

 

Mimo, że nie możemy być razem, jesteśmy przekonani, że tegoroczny Dzień Księgowego zapadnie Państwu w pamięci na długo!

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Dolnośląski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozostałe aktualności

ul. Gen. Józefa Bema 7-9/1A
50-265 Wrocław

kom. BIURO WE WROCŁAWIU - 531 012 973
tel. 71 343 76 27
tel. 71 344 26 82
kom. SZKOLENIA - 601 792 390 Marzena Brzezińska
kom. SZKOLENIA - 537 622 800 - Klaudia Wieczorek
tel. ODDZIAŁ JELENIA GÓRA
tel. 75 64 12 200
kom. 603 783 626

biuro@wroclaw.skwp.pl
szkolenia@wroclaw.skwp.pl
kursy@wroclaw.skwp.pl

PKO Bank Polski S.A 71 1020 5242 0000 2702 0018 6635

Oddział w Jeleniej Górze
ul.1-go Maja 76/1B
58-500 Jelenia Góra

tel. 75 64 12 200
kom. 603 783 626

szkolenia@jeleniagora.skwp.pl

PKO Bank Polski S.A. 71 1020 5242 0000 2702 0018 6635