Aktualności

II KONGRES POLSKIEJ rACHUNKOWOŚCI

2017.06.08

Zapraszamy na pierwszą relację z II Kongresu Polskiej Rachunkowości " Rachunkowość - wizja przyszłości"

więcej »

Zaproszenie na odczyt "Przeciwdziałanie praniu pieniędzy"

2017.05.25

Zarząd Oddziału Dolnośląskiego oraz Zarząd Oddziału Terenowego SKwP we Wrocławiu zaprasza na odczyt nt: "Przeciwdziałanie praniu pieniędzy"
Odczyt odbędzie się w dniu 29.05.2017 r. o godz. 16:00 w siedzibie biura przy ul. gen. Józefa Bema 7-9/1A we Wrocławiu. Prelegentem bedzie: dr hab. Edward Wiszniowski- biegły sądowy.
Warunkiem uczestnictwa w odczycie jest uregulowanie składek członkowskich na bieżąco.

4 RAJD BIUR RACHUNKOWYCH SKwP Wrocław 2017

2017.05.16

Oddział Terenowy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce we Wrocławiu i Klub Biur Rachunkowych SKwP we Wrocławiu zaprasza na 4 RAJD BIUR RACHUNKOWYCH SKwP Wrocław 2017 z okazji Dnia Ksiegowego w 110-lecie ruchu zawodowego księgowych na ziemiach polskich.

więcej »

SYSTEM JPK ZDAJE JUŻ EGZAMIN W DUŻYCH FIRMACH.

2017.02.13

System JPK zdaje już egzamin w dużych firmach, w lutym czas na małe i średnie O wprowadzaniu jednolitych plików kontrolnych dyskutowali 6 lutego 2017 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie uczestnicy konferencji „Stosowanie jednolitych plików kontrolnych”, zorganizowanej przez Instytut Certyfikacji Zawodowej Księgowych SKwP przy współudziale Ministerstwa Finansów. Eksperci ocenili, że z nowymi obowiązkami „wzorowo” radzą sobie duże przedsiębiorstwa. Wciąż jednak budzą wątpliwości szczegóły związane z niektórymi zasadami przygotowania i przesyłania plików JPK do fiskusa. Przedstawiciele resortu finansów, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz producenci oprogramowania zapowiedzieli kontynuowanie współpracy przy korygowaniu, udoskonalaniu i szerokim wykorzystywaniu systemu.

więcej »

ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ NO-RA 2016

2016.10.24

Serdecznie zapraszamy biegłych rewidentów, dyplomowanych księgowych oraz księgowych do wzięcia udziału w obradach konferencji w dniu 8.11.2016R z cyklu NO-RA 2016 na temat: „AKTYWA FINANSOWE” Uczestnictwo w konferencji może zostać zakwalifikowane jako odbycie obligatoryjnego doskonalenia zawodowego w ramach samokształcenia biegłych rewidentów i dyplomowanych księgowych. Uczestnicy konferencji otrzymają certyfikat wydany przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, potwierdzający udział w 6 godzinach konferencji.

więcej »

PIERWSZY LIST AKREDYTACYJNY DLA BIURA RACHUNKOWEGO W OD SKWP WE WROCŁAWIU

2016.09.14

W dniu 1 września 2016 roku w siedzibie Oddziału Dolnośląskiego SKwP Prezes OD prof. dr hab. inż Zbigniew Luty uroczyście wręczył Pierwszy List Akredytacyjny w naszym oddziale dla LTD Biuro Rachunkowe Leszek Adamek. Gratulacje!!! Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się promowania tej inicjatywy podjętej przez ZG SKwP

KSIĘGOWI PRZYSZŁOŚCI MIERZĄ SIĘ Z PRACĄ PÓŁFINAŁOWĄ

2016.05.17

III etap konkursu Księgowi Przyszłości zakończył się 5 maja i był ostatnim testem online przewidzianym w tej edycji. Do rywalizacji stanęło blisko 500 drużyn z całej Polski, spośród których wyłoniona została półfinałowa dwunastka (kategorie: studencka i zawodowa) oraz finałowa szóstka w kategorii uczniowskiej.

więcej »

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROJEKTU USTAWY O ZMIANIE USTAWY O RACHUNKOWOŚCI

2016.04.19

Stowarzyszenie, w ramach konsultacji społecznych, zostało zaproszone do zgłoszenia uwag do projektu ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości. Zachęcamy do zgłaszania uwag do projektu ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji, w terminie do 27 kwietnia 2016 roku na adres internetowy biuro@wroclaw.skwp.pl. Przekierowanie do treści projektu ustawy poniżej.

więcej »

KONFERENCJA Z CYKLU NO-RA 2016 NA TEMAT: AKTYWA FINANSOWE; W DNIU 8.11.2016R.

2016.04.14

Serdecznie zapraszamy biegłych rewidentów oraz dyplomowanych księgowych do wzięcia udziału w obradach konferencji. Uczestnictwo w konferencji może zostać zakwalifikowane jako odbycie obligatoryjnego doskonalenia zawodowego w ramach samokształcenia biegłych rewidentów i dyplomowanych księgowych. Uczestnicy konferencji otrzymają certyfikat wydany przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, potwierdzający udział w 6 godzinach konferencji. Zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesyłać drogą mailową na adres: aleksandra.lakomiak@ue.wroc.pl do dnia 30 maja 2016 r. Szczegółowe informacje na temat konferencji są zawarte w załączonej ulotce oraz na stronie internetowej http://www.ue.wroc.pl/biznes/9322/rok_2016.html.

więcej »

ZOSTAŃ KSIĘGOWYM PRZYSZŁOŚCI

2016.03.24

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Soneta sp. z o.o, producent oprogramowania enova365 organizują drugą edycję ogólnopolskiego konkursu wiedzy z rachunkowości. Od 8 marca na www.ksiegowiprzyszlosci.pl można już rejestrować drużyny do konkursu Księgowi Przyszłości, a pierwszy etap rozpocznie się 4 kwietnia 2016 r.

więcej »

DZIEŃ KSIEGOWEGO 9 czerwiec 2015

2015.06.25

W Dniu Księgowego - 9 czerwca 2014 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja "Rok po deregulacji. Rynek usług księgowych po uwolnieniu zawodu", której partnerami głównymi byli Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i firma Soneta sp. z o.o.

więcej »

ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ

2015.05.05

W Dniu Księgowego - 9 czerwca 2015 r. portal Księgowi Przyszłości organizuje konferencję, której partnerem głównym jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i firma Soneta sp. z o.o.

więcej »

ZAPROSZENIE NA ODCZYTY

2015.03.19

Klub Biur Rachunkowych przy Oddziale Terenowym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce we Wrocławiu Zaprasza Właścicieli, Pracowników Współpracowników Biur Rachunkowych oraz wszystkich zainteresowanych członków Stowarzyszenia w dniu 10 kwietnia 2015 r. na następujące odczyty:

więcej »

Finał konkursu "Księgowy Przyszłości"

2014.10.12

W finale Konkursu „Księgowy Przyszłości” w kategorii zespołów zawodowych na najwyższym podium uplasował się zespół z firmy DR MAX sp. z o.o. z Wrocławia w składzie /od lewej/ Kol. Katarzyna Kuras, Emilia Serwicka, Maria Panasiuk.
Serdecznie gratulujemy

Finał konkursu "Ksiegowi Przyszłości"

2014.08.21

Szanowni Państwo! Finał konkursu "Księgowi Przyszłości", którego współorganizatorem było Stowarzyszenie, został rozegrany 10 czerwca br. w Warszawie. Relacja z przebiegu finału wraz z listą zwycięzców znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia (www.skwp.pl). Zostały tam również zamieszczone zadania sytuacyjne, które wylosowały do rozwiązania zwycięskie zespoły (w obu kategoriach)oraz pytania z etyki ze ścisłego finału.

więcej »

Certyfikowany ekspert usług księgowych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

2014.10.03

W celu wsparcia rozwoju usług księgowych o wysokiej jakości i wynikającą stąd potrzebą szkolenia w zakresie organizacji tych usług, Zarząd Główny Stowarzyszenia Księgowych w Polsce ustanowił tytuł „Certyfikowany ekspert usług księgowych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce". Celem kształcenia jest nabycie przez słuchaczy wiedzy i umiejętności na poziomie eksperckim, pozwalającym im na profesjonalną organizację usług księgowych i świadczenie ich na jakościowo najwyższym poziomie, z praktycznym stosowaniem zasad etyki zawodowej opisanych w „Kodeksie zawodowej etyki w rachunkowości".

więcej »

Najnowsza książka wydawnictwa Rachunkowość

2014.09.11

Już w sprzedaży najnowsza książka wydawnictwa Rachunkowość omawiająca zasady ewidencjonowania obrotu w kasach rejestrujących (fiskalnych) Nowa publikacja wydawnictwa Rachunkowość omawia:
● obowiązujące zasady ewidencjonowania obrotu w kasach rejestrujących,
● najnowsze interpretacje podatkowe i orzeczenia sądów dotyczące problemów związanych ze stosowaniem kas,
● projektowane zmiany na 2015 r.
Książka zawiera też odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i treść obowiązujących aktów prawnych.

więcej »

Zaproszenie do opracowania projektów Komitetu Standardów Rachunkowości

2014.08.18

Komitet Standardów Rachunkowości (KSR) poszukuje osób zainteresowanych opracowaniem projektów dokumentów (Krajowego Standardu Rachunkowości lub stanowisk Komitetu), dotyczących:
1. środków trwałych,
2. ujęcia, wyceny i prezentacji prawa wieczystego użytkowania gruntów oraz gruntów oddanych w wieczyste użytkowanie,
3. inwentaryzacji drogą spisu z natury zapasów materiałów, towarów, produktów gotowych.
Szczegółowe informacje na temat zakresów dokumentów są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, w zakładce Komitetu Standardów Rachunkowości

więcej »

    

Polecamy

  • Słownik